Ndërlidhjet

Putin alarmon Perëndimin për "përshkallëzim" të luftës


Putin alarmon Perëndimin për "përshkallëzim" të luftës
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka mobilizuar rezervistët për luftë, teksa Perëndimi e ka parë këtë lëvizje si “përshkallëzim të situatës”, një ditë pasi rajonet e pushtuara nga Rusia në Ukrainën lindore dhe jugore shpallën planet për të mbajtur referendume për bashkim me Rusinë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG