Ndërlidhjet

Në qeli me Navalnyn: Si janë kushtet në burgjet ruse


Në qeli me Navalnyn: Si janë kushtet në burgjet ruse
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

I burgosuri më i famshëm politik në Rusi e kalon shumicën e kohës në një qeli izolimi prej 2.5 - 3 metrash. Mbështetësit e Aleksei Navalnyt e kanë krijuar një ekspozitë lëvizëse, duke treguar se si duket qelia e tij. Aktualisht, ekspozita është duke u prezantuar në pjesën e qytetit të vjetër në Pragë të Republikës Çeke. (Përgatitën: Krenare Cubolli dhe Lendi Susuri)

XS
SM
MD
LG