Ndërlidhjet

Qëndrimi i Borrellit për Kosovën dhe dialogun me Serbinë


Qëndrimi i Borrellit për Kosovën dhe dialogun me Serbinë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Marrëveshja midis Kosovës dhe Serbisë do të jetë në mesin e prioriteteve për shefin e ri të diplomacisë evropiane, Joseph Borrell. Ai foli të hënën në seancën e konfirmimit në Parlamentin Evropian, ku paralajmëroi se udhëtimi i parë i tij si përfaqësues i lartë i Bashkimit Evropian do të jetë në kryeqytetin e Kosovës - Prishtinë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG