Ndërlidhjet

Çfarë mendojnë qytetarët në Kosovë dhe në Serbi për propozimin evropian?


Çfarë mendojnë qytetarët në Kosovë dhe në Serbi për propozimin evropian?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Në prag të takimit mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, më 27 shkurt, në Bruksel, Radio Evropa e Lirë ka pyetur qytetarë në Prishtinë, në Mitrovicë të Veriut dhe në Beograd se a duhet ta pranojnë Kosova dhe Serbia propozimin e BE-së për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

XS
SM
MD
LG