Ndërlidhjet

Qyteza ruse që jeton ende me pasojat e Çernobilit


Qyteza ruse që jeton ende me pasojat e Çernobilit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Ndikimi i katastrofës bërthamore në Çernobil më 1986 vërehet jo vetëm në Ukrainën sovjetike, por edhe në disa pjesë të Bjellorusisë dhe pjesës perëndimore të Rusisë. Qyteza Zlynka në rajonin Bryansk të Rusisë ka mbetur ende me pasoja, pavarësisht një vendimi që e klasifikon këtë zonë si “hapësirë banimi”. (Përgatitën: Krenare Cubolli dhe Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG