Ndërlidhjet

Rumunët nuk e duan bukën nga migrantët


Rumunët nuk e duan bukën nga migrantët
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:21 0:00

Banorët e një fshati në Rumani kërkojnë nga pronarët e një furre të bukës t'i shkarkojnë dy punëtorë nga Shri Lanka. Situata ka ngjallur debat mbi migrimin, vendet e punës dhe racizmin në një vend, i cili vetë ka miliona qytetarë që punojnë jashtë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG