Ndërlidhjet

Rasti "Medicus", Gjykata i shpall fajtorë të akuzuarit


Rasti "Medicus", Gjykata i shpall fajtorë të akuzuarit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:28 0:00

Gjykata Themelore në Prishtinë i ka shpallur fajtorë dhe i ka dënuar me burgim të akuzuarit në rastin "Medicus”, për trafikim me qenie njerëzore dhe krim të organizuar. Pronari i klinikës, urologu Lutfi Dervishit u dënua me 7 vjet e 6 muaj burgim si dhe 8 mijë euro gjobë, kurse Sokol Hajdini, me 1 vit burgim.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG