Ndërlidhjet

Mlladiqit i konfirmohet dënimi


Mlladiqit i konfirmohet dënimi
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:37 0:00

Një gjykatë e Kombeve të Bashkuara ka konfirmuar dënimin me burgim të përjetshëm ndaj ish-shefit të ushtrisë serbe, Ratko Mlladiq. Më 2017, ai ishte dënuar për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit. Mlladiq është gjetur fajtor për rolin e tij në gjenocid, përkatësisht në vrasjen e rreth 8,000 burrave dhe djemve myslimanë të Bosnjës, në Srebrenicë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG