Ndërlidhjet

Mlladiq mund të dënohet me burgim të përjetshëm


Tribunali Ndërkombëtar për Krime në ish-Jugosllavi, pritet të japë vendimin më 22 nëntor për Ratko Mlladiqin. Mlladiq, ish-udhëheqës i forcave serbe të Bosnjës përballet me 11 akuza, përfshirë akuza për gjenocid, krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, për rolin e tij në luftën e Bosnjës, përfshirë këtu edhe masakrën në Srebrenicës. (Video: AP, AFP, Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG