Ndërlidhjet

Mlladiq mund të dënohet me burgim të përjetshëm


Mlladiq mund të dënohet me burgim të përjetshëm
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

Tribunali Ndërkombëtar për Krime në ish-Jugosllavi, pritet të japë vendimin më 22 nëntor për Ratko Mlladiqin. Mlladiq, ish-udhëheqës i forcave serbe të Bosnjës përballet me 11 akuza, përfshirë akuza për gjenocid, krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, për rolin e tij në luftën e Bosnjës, përfshirë këtu edhe masakrën në Srebrenicës. (Video: AP, AFP, Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG