Ndërlidhjet

Reeker: Kosova rrezikon gjithçka duke mos negociuar


Reeker: Kosova rrezikon gjithçka duke mos negociuar
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Ndihmës-sekretari i ardhshëm amerikan i Shtetit për Evropë dhe Azi, Philip Reeker, ka thënë gjatë një vizite në Maqedoninë e Veriut se Kosova nuk humb asgjë duke negociuar me Serbinë, mirëpo rrezikon gjithçka duke bërë të kundërtën. Ai ka përsëritur edhe një herë kërkesën e Shteteve të Bashkuara, që Qeveria e Kosovës të pezullojë tarifën prej 100 për qind në importet e Serbisë dhe Bosnjës, duke thënë se një vendim i tillë mundëson vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, që ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian në Bruksel.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG