Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Kurdët e Irakut festojnë pas referendumit


Kurdët e Irakut festojnë pas referendumit
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Më 25 shtator, zyrtarët e zgjedhjeve në veri të Irakut kanë vazhduar numërimin e votave të referendumit të kurdëve, të cilët po kërkojnë pavarësi. Njerëzit kanë dalë nëpër rrugët e qytetit Irbil, të Irakut, për të festuar mbajtjen e referendumit. Qeveria në Bagdad, shtetet fqinje dhe fuqitë e mëdha Perëndimore kanë kritikuar mbajtjen e votimeve. (Video: Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG