Ndërlidhjet

Bota hap dyert për ukrainasit


Bota hap dyert për ukrainasit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Fqinjët në Evropën Qendrore po i presin qytetarët e parë ukrainas, të cilët kanë ikur pasi Rusia nisi pushtimin e vendit të tyre, teksa edhe shumë vende të tjera në Evropë dhe përtej Atlantikut janë shprehur të gatshme të pranojnë refugjatë nga Ukraina dhe të dërgojnë ndihma për ta. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG