Ndërlidhjet

Eksodi i afganëve në Evropë


Eksodi i afganëve në Evropë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Qindra afganë presin në radhë para zyrës së pasaportave në Kabul. Ata duan të bëjnë udhëtimin e gjatë dhe të rrezikshëm drejt Evropës. Shumë marrin autobusin për në kufi me Iranin, që është ndalesa e parë e udhëtimit prej 6,000 kilometrash.

XS
SM
MD
LG