Ndërlidhjet

Refugjatët e përfshirë në modernizimin e tankeve për Ukrainën


Refugjatët e përfshirë në modernizimin e tankeve për Ukrainën
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Tanket e periudhës sovjetike T-72 janë duke u modernizuar në një fabrikë çeke në Sternberk, falë përpjekjeve të refugjatëve ukrainas që punojnë aty. Rreth 150 persona janë punësuar nga kompania Excalibur Army, në kuadër të përpjekjeve për të modernizuar pajisjet e vjetra ushtarake nga e gjithë bota, të cilat më pas dërgohen në Ukrainë pas disa muajve punë në to. (Përgatitën: Krenare Cubolli dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG