Ndërlidhjet

Rehabilitimi i ushtarit ukrainas pasi humbi gjysmën e kafkës


Rehabilitimi i ushtarit ukrainas pasi humbi gjysmën e kafkës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Vitaliy Shumey, ushtar ukrainas, është duke u trajtuar në një qendër rehabilituese në Spanjë, pasi e ka humbur gjysmën e kafkës si pasojë e një sulmi rus. Rasti i tij, dhe përkushtimi i babait të tij, kanë marrë vëmendje të madhe në Ukrainë, prandaj trajtimi i është paguar nga klubi i futbollit Shaktar Donjeck dhe donacione tjera publike. (Përgatitën: Krenare Cubolli dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG