Ndërlidhjet

Reporteri i REL-it gjendet nën zjarrin e artilerisë ruse


Reporteri i REL-it gjendet nën zjarrin e artilerisë ruse
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Ushtria ukrainase ka publikuar pamje të xhiruara nëpërmjet një droni, ku shfaqen trupat e saj duke kaluar nëpër një terren të ngrirë, para se të përballeshin me bombardime. Andriy Kuzakov, reporter i projektit të Radios Evropa e Lirë, Current Time, ka vizituar llogoret e Ukrainës në atë zonë dhe është gjendur nën zjarrin e artilerisë ruse. (Përgatitën: Albina Kastrati dhe Lendi Susuri)

XS
SM
MD
LG