Ndërlidhjet

Rezervat dhe bunkerët gati: Ukrainasit shtrëngohen për sulm nga Rusia


Rezervat dhe bunkerët gati: Ukrainasit shtrëngohen për sulm nga Rusia
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Natalya Lyutykova ka ikur nga vendlindja e saj, Krimeja, pasi Rusia e zaptoi gadishullin ukrainas më 2014. Ajo tani jeton afër aeroportit të Kievit, dhe frikohet se familja e saj ndodhet në shënjestër të Rusisë përsëri, prandaj po përgatitet për një sulm të mundshëm, duke grumbulluar rezerva të ushqimit të konservuar. Në lindje, njerëzit në Karkiv po i bëjnë gati bunkerët, ndërsa në perëndim, në Lviv, kryetari i pajisur me mitraloz po i grumbullon qytetarët në njësite për mbrojtjen e territorit. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG