Ndërlidhjet

Branson iu çon porosi nga hapësira fëmijëve në Tokë


Branson iu çon porosi nga hapësira fëmijëve në Tokë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Miliarderi anglez, Richard Branson, është ngjitur në një lartësi prej gati 90 kilometrash mbi shkretëtirën e Nju-Meksikos, në SHBA, me një aeroplan-raketë të kompanisë së tij, Virgin Galactic. Ai është bërë i pari prej sipërmarrësve të turizmit hapësinor që ka shijuar një fluturim të suksesshëm drejt hapësirës, nga ku iu ka dërguar një porosi në Tokë "gjeneratës së re të ëndërrimtarëve". (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG