Ndërlidhjet

Maqedonia e Veriut rihap xhamitë për besimtarët


Maqedonia e Veriut rihap xhamitë për besimtarët
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Pas pothuajse dy muajsh, besimtarët janë falur në oborrin e Xhamisë së Mustafë Pashës në Shkup. Bashkësia Fetare Islame ka njoftuar se janë rihapur të gjitha xhamitë në mbarë vendin. Por, për shkak të koronavirusit, kjo bashkësi ka njoftuar se besimtarët duhet të mbajnë maska, të marrin sixhade me vete dhe duhet të mbajnë distancë fizike nga njëri-tjetri.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG