Ndërlidhjet

Një rrëfim i suksesshëm i privatizimit


Një rrëfim i suksesshëm i privatizimit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00

Vreshtaria dhe veraria “Stone Castle” në Rahovec hapi qindra vende të reja pune, pasi u privatizua në vitin 2006. Me kapacitet prodhimi deri në 13 milionë litra verë në vit, ajo eksporton në Gjermani, Angli, Austri, Zvicër e SHBA. (Montazhi: Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG