Ndërlidhjet

Rrëfimet e afganëve: Talibanët po rrëmbejnë vajza për martesa me detyrim


Rrëfimet e afganëve: Talibanët po rrëmbejnë vajza për martesa me detyrim
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

Militantët talibanë po rrëmbejnë vajza dhe po i detyrojnë ato të martohen me ta, sipas një gruaje afgane, e cila, për arsye sigurie, është larguar nga shtëpia e saj drejt Kabulit. Zar Begum është në mesin e mijëra personave të zhvendosur brenda vendit që po fle në një park të kryeqytetit të Afganistanit. Një tjetër e zhvendosur ka thënë se talibanët po i detyrojnë t’iu japin atyre ushqim. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG