Ndërlidhjet

Rrëfimi i viktimës së dhunës në familje


Rrëfimi i viktimës së dhunës në familje
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Një grua kosovare ka rrëfyer për Radion Evropa e Lirë për dhunën që ajo ka përjetuar nga ish-burri i saj, me të cilin ka edhe një fëmijë. Kur u nda, ajo nuk u pranua të kthehej në familjen e saj dhe përfundoi në një strehimore. Vetëm vitin e kaluar në Kosovë janë shënuar 962 raste të dhunës në familje ku viktima kanë qenë kryesisht gratë. (Video: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG