Ndërlidhjet

Të mbijetuarit e Sarajevës rijetojnë rrethimin përmes luftës në Ukrainë


Të mbijetuarit e Sarajevës rijetojnë rrethimin përmes luftës në Ukrainë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Tridhjetë vjet më parë, qyteti i tyre u rrethua nga forcat serbe të Bosnjës dhe u mbajt nën rrethim për gati katër vjet. Qytetarët e Sarajevës thonë sot se e keqja e njëjtë po përsëritet edhe në Ukrainë dhe duan që Evropa dhe bota të bëjnë më shumë për t’i dhënë fund asaj.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG