Ndërlidhjet

Takimi i tretë Kurti-Vuçiq


Takimi i tretë Kurti-Vuçiq
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:42 0:00

Më 18 gusht, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u takuan në Bruksel në kuadër të rundit të ri të dialogut që ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Takimi po mbahet pas rritjes së tensioneve në veri të Kosovës më 31 korrik. Kjo është hera e tretë që Kurti dhe Vuçiq takohen në dialog.

XS
SM
MD
LG