Ndërlidhjet

Rusi vs. Gjeorgji: Lufta që tronditi rajonin e Kaukazit


Rusi vs. Gjeorgji: Lufta që tronditi rajonin e Kaukazit
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:14 0:00

Para një dekade, lufta filloi mes Rusisë dhe Gjeorgjisë në rajonet separatiste të Osetisë Jugore dhe Abkazisë. Të dy palët akuzuan njëra-tjetrën për fillim të luftimeve. Lufta e shkurtër mori jetën e qindra personave, dhjetëra mijëra të tjerë u zhvendosen si dhe la të dy rajonet separatiste në një konflikt të ngrirë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG