Ndërlidhjet

Shtypja e protestave në Rusi pas dënimit të Navalnyt

Mijëra rusë kanë protestuar, për të kundërshtuar dënimin e liderit të opozitës, Aleksei Navalny, pasi ky i fundit u dënua me tre vjet burgim. Forcat ruse të sigurisë kanë përdorur forcë kundër protestuesve, që demonstruan më 2 shkurt dhe në orët e mëngjesit të 3 shkurtit. Grupi monitorues, OVID-Info ka raportuar se policia ka arrestuar mbi 1,400 persona.

Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG