Ndërlidhjet

Rusia kap anijet ukrainase në përleshjen detare


Rusia kap anijet ukrainase në përleshjen detare
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Rusia ka kapur dy anije luftarake të Ukrainës pas një përleshjeje në Detin e Zi, duke nxitur përgjigjje të ashpër në Kiev. Ky incident ka rritur shqetësimet se tensionet në mes të Moskës dhe Kievit mund të përshkallëzohen.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG