Ndërlidhjet

Rusia thyen rekordin ditor të viktimave me COVID-19


Rusia thyen rekordin ditor të viktimave me COVID-19
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:06:51 0:00

Rastet e vdekjeve nga COVID-19 në Rusi ka kaluar mbi 1,000 më 20 tetor; eksperti i sëmundjeve ngjitëse në SHBA, Anthony Fauci ka folur kundër guvernatorit republikan të Teksasit pasi ai vendosi që të ndalojë vaksinimin e detyrueshëm në këtë shtet; Zelanda e Re më 16 tetor vaksinoi brenda një dite të paktën 2.5 për qind të popullatës së saj; Argjentina ka nisur vaksinimin e fëmijëve mbi moshën trevjeçare. (Përgatitën: Mimoza Sadiku dhe Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG