Ndërlidhjet

Rusia shet vaksinat, qytetarët e saj mbesin pa u vaksinuar


Rusia shet vaksinat, qytetarët e saj mbesin pa u vaksinuar
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00

Ndërsa Rusia ndjek "diplomacinë e vaksinave" duke ofruar vaksinën e saj Sputnik V për vendet e tjera, qytetarët e saj nuk mund ta marrin atë. Rusia ka vaksinuar vetëm 1.5 për qind të popullsisë së saj dhe shumë persona nga i gjithë vendi kanë thënë se orari i tyre për marrje të vaksinës ishte anuluar, pasi nuk ka vaksina. (Përgatitën: Fatos Bytyçi dhe Lendi Susuri)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG