Ndërlidhjet

Nis rusifikimi në rajonet e pushtuara të Ukrainës


Nis rusifikimi në rajonet e pushtuara të Ukrainës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Janë rritur përpjekjet për rusifikimin e rajoneve të Ukrainës, që janë pushtuar nga forcat ruse. Ato përfshijnë njësi të lëvizshme televizive, që shfaqin kanalet e lajmeve ruse në ekrane të mëdha, shkolla verore për t’i përgatitur fëmijët për kurrikulën e shkollës ruse dhe një tranzicion në rublat dhe pasaportat ruse. (Përgatitën: Besmir Nenaj dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG