Ndërlidhjet

Samiti virtual Kosovë-Serbi


Samiti virtual Kosovë-Serbi
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:48 0:00

Nën ndërmjetësimin e Francës, Gjermanisë dhe BE-së, po mbahet një samit virtual ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në këtë samit, që shënon takimin e parë ndërmjet përfaqësuesve politikë të Kosovës dhe Serbisë, që prej fundit të vitit 2018, kur ishte ndërprerë dialogu i ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, për shkak të taksës 100 për qind dhe më pas reciprocitetit ndaj Serbisë, të cilat u hoqën nga Prishtina zyrtare qershorin e këtij viti.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG