Ndërlidhjet

Mes sanksioneve perëndimore, rusët gjejnë ngushëllim te LADA-t


Mes sanksioneve perëndimore, rusët gjejnë ngushëllim te LADA-t
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00

Industria ruse e automobilave ndodhet në krizë, pasi pushtimi i paprovokuar i Ukrainës nga Rusia nxiti sanksione të reja dhe largim masiv të kompanive perëndimore të prodhimit të automjeteve dhe të kapitalit të tyre. Por, në qytetin perëndimor rus, Toljati, shtëpi e prodhuesit të LADA-s, AvtoVAZ, rusët ende i duan veturat e tyre të kohës sovjetike. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG