Ndërlidhjet

Intervista me senatorët e lartë të SHBA-së


Në një intervistë për shërbimin ukrainas të RFE / RL-së, gjatë një vizite në Kiev, senatorët Lindsey Graham (R-South Carolina), John McCain (R-Arizona) dhe Amy Klobuchar (D-Minnesota), të gjithë thanë se i mbështesin ashpërsimin e sanksioneve kundër Rusisë. Ata diskutuan për aneksimin nga Rusia të gadishullit të Krimesë të Ukrainës në vitin 2014, dhe theksuan se SHBA-ja mbështet ushtrinë e Ukrainës në betejën e saj me separatistët në Ukrainën lindore.

XS
SM
MD
LG