Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Serbët luftojnë përkrah separatistëve në Ukrainë


Serbët luftojnë përkrah separatistëve në Ukrainë
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës (SBU), ka thënë se janë rreth 300 luftëtarë serbë duke luftuar përkrah separatistëve pro-rusë në lindje të Ukrainës. Ata duket të jenë të motivuar nga një agjendë nacionaliste, duke vënë në pah lidhjet tradicionale në mes të Rusisë dhe Serbisë. (Video:Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG