Ndërlidhjet

Serbët paralajmërojnë “përgjigje” nëse vazhdojnë arrestimet


Serbët paralajmërojnë “përgjigje” nëse vazhdojnë arrestimet
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Në tubimet e disa qytetarëve serbë në Mitrovicë të Veriut dhe në Graçanicë u paraqit të martën e ashtuquajtura “Deklaratë e Vidovdanit”, me të cilën u paralajmërua “përgjigje” nëse “Kosova vazhdon me arrestimin e serbëve”. Deklarata vjen në kohën e tensioneve të larta në veri të Kosovës, ku disa qytetarë serbë janë arrestuar për dhunë ndaj forcave të rendit dhe gazetarëve.

XS
SM
MD
LG