Ndërlidhjet

Në Serbi vaksinohen biznesmenët e rajonit


Në Serbi vaksinohen biznesmenët e rajonit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Në Serbi ka nisur vaksinimi kundër koronavirusit i punëtorëve të bizneseve nga shtetet e Ballkanit. Rreth 8.000 punëtorë nga Shqipëria, Bosnje e Hercegovina, Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi gjatë 27 dhe 28 marsit do të vaksinohen në Beograd dhe Nish. Vaksinimi i këtyre punëtorëve është mundësuar nga Oda Ekonomike e Serbisë. Kosova ka refuzuar për "arsye parimore" të marrë pjesë në këtë fushatë vaksinimi. (Përgatiti: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG