Ndërlidhjet

E kaluara dhe e tashmja e një mësimdhënëseje


E kaluara dhe e tashmja e një mësimdhënëseje
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Më 5 Tetor, kur edhe shënohet Dita Botërore e Mësuesit, mësimdhënësja Fetie Tmava–Mehani nga fshati Mazgit i Ulët i komunës së Obiliqit, rrëfen momentet e vështira, nëpër të cilat ajo ka kaluar prej kur ushtron këtë profesion. Mungesa e kushteve elementare për punë, rreziku gjatë viteve '90 e deri te puna pa pagë, janë disa nga sfidat me të cilat ajo është përballur që kur nisi punën si mësimdhënëse më 1988.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG