Ndërlidhjet

Shefi i Agjencisë për Zbulim në Maqedoninë e V. flet për ngjarjet e Kumanovës


Shefi i Agjencisë për Zbulim në Maqedoninë e V. flet për ngjarjet e Kumanovës
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Drejtori i Agjencisë për Zbulim në Maqedoninë e Veriut, Erolld Musliu, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë thekson se me anëtarësimin e vendit në NATO, kërcënimet për sigurinë e vendit paraqesin kërcënime edhe për Aleancën, dhe anasjelltas. Sa u përket zhvillimeve lidhur me ngjarjet e Kumanovës ku janë të përfshirë shtetas të Kosovës, Musliu  thekson se nuk janë zhdukur  të gjitha sekretet me vrasjen e Beg Rizajt dhe Mirsad Ndrecajt.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG