Ndërlidhjet

Shën Sofia në Stamboll hapet për lutje


Shën Sofia në Stamboll hapet për lutje
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:29 0:00

Mijëra persona në Stamboll janë falur brenda dhe jashtë Shën Sofisë, e cila u kthye përsëri në xhami pas 86 vjetësh. Këto ishin lutjet e para në objektin që në Turqi njihet si “Aja Sofia”, pasi autoritetet turke e kthyen në xhami, këtë objekt që ishte muze, përmes një dekreti presidencial. (Përgatiti: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG