Ndërlidhjet

Shën Sofia, nga muze në xhami


Shën Sofia, nga muze në xhami
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, nënshkroi një dekret për ndërrimin e statusit të objektit të Shën Sofisë, nga muze në xhami, një veprim që nxiti reagime të shumta nga organizata të ndryshme për mbrojtjen e objekteve fetare. Që nga 24 korriku, Erdogan bëri të ditur se ky objekt do të jetë i hapur për besimtarët myslimanë që të shkojnë dhe të falen. (Përgatitën: Donika Alihajdaraj & Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG