Ndërlidhjet

Pamje nga droni të shkatërrimit në Mariupol


Pamje nga droni të shkatërrimit në Mariupol
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00

Një video e incizuar me dron tregon shkatërrimin e gjerë në qytetin-port ukrainas të Mariupolit. Këto pamje u publikuan në rrjetet sociale më 22 mars dhe tregojnë ndërtesa banimi të shkatërruara nga bombardimet ruse. Mijëra civilë mbeten të bllokuar në Mariupol, qytet që është rrethuar nga forcat ruse. (Përgatiti: Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG