Ndërlidhjet

Shkupi në ditët e koronavirusit

Në Maqedoni të Veriut, deri më 14 mars, janë konfirmuar 18 raste me koronavirusin e ri. Qeveria ka urdhëruar mbylljen e të gjitha lokaleve dhe qendrave tregtare si dhe ka mbyllur shkollat. Të vetmet dyqane që janë të hapura janë ato ushqimore dhe farmacitë. Radio Evropa e Lirë ju sjell disa fotografi të bëra më 15 mars në Shkup, ku shihen qytetarët duke blerë rezerva ushqimore, e ndërkaq disa rrugë janë krejtësisht të boshatisura.

XS
SM
MD
LG