Ndërlidhjet

Samiti i OSBE-së: Shkupi rrit masat


Samiti i OSBE-së: Shkupi rrit masat
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Në Maqedoni të Veriut janë rritur masat e sigurisë në prag të fillimit të Samitit Ministror të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE). Ky samit është i rëndësishëm veçanërisht për shkak të pjesëmarrjes së paralajmëruar të shefit të diplomacisë amerikane, Antony Blinken, dhe kryediplomatit rus, Sergei Lavrov. (Përgatitën: Shkelqim Hysenaj dhe Ekrem Fazliu)

XS
SM
MD
LG