Ndërlidhjet

Shpikësi i celularit: Njerëzit po i shikojnë së tepërmi telefonat e mençur


Shpikësi i celularit: Njerëzit po i shikojnë së tepërmi telefonat e mençur
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Inxhinieri amerikan, Martin Cooper, i cilësuar si “babai i telefonit celular”, thotë se pajisjet e vogla mobile që i mbajmë në xhepat tanë, kanë potencial pothuajse të pafundmë, por, aktualisht, do të ishte më mirë që bota të ishte më pak e varur nga telefonat e mençur. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG