Ndërlidhjet

Si duket COVID-19?


Si duket COVID-19?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

Kështu duket koronavirusi më të cilin po lufton e gjithë bota. Në një video grafikë të Reuters tregohet forma e virusit i cili më 30 mars ka prekur mbi 720,000 persona dhe ka lënë të vdekur mbi 34,000 të tjerë. Sipas studiuesve 50,000 grimca të virusit do të duheshin për të kapërcyer madhësinë e majës së një gjilpëre të vogël. Vendi më numrin më të madh të të prekurve deri tash janë SHBA-të, kurse Italia ka numri më të madh të viktimave. Përqindja e vdekjeve nga ky virus në rangun global është 4.7 për qind e të prekurve, por kjo shifër pritet të bie për shkak të rritjes së numrin të testimeve.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG