Ndërlidhjet

Si funksionon vaksina e re Novavax?


Si funksionon vaksina e re Novavax?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Provat klinike në Shtetet e Bashkuara dhe Meksikë sugjerojnë se një vaksinë e re kundër koronavirusit, e bërë nga kompania bioteknologjike amerikane, Novavax, është mbi 90 për qind efektive kundër varianteve Alfa dhe Beta, të identifikuara për herë të parë në Mbretërinë e Bashkuar dhe në Afrikën e Jugut. Varianti Delta, i identifikuar për herë të parë në Indi, nuk ka qenë në qarkullim në kohën e provave. (Përgatitën: Valona Tela, Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG