Ndërlidhjet

Si shpërndahet COVID-19 dhe si ta mbroni veten kundër tij?


Si shpërndahet COVID-19 dhe si ta mbroni veten kundër tij?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00

Koronavirusi i ri, që është një familje e gjerë virusesh, është shfaqur për herë të parë në Kinë, në fund të vitit 2019. Shenjat kryesore të infektimit me të janë: temperatura e lartë, kolla dhe vështirësitë në frymëmarrje. Sëmundja që shkakton koronavirusi, është emëruar COVID-19. Shikojeni videon e Organizatës Botërore të Shëndetësisë për të mësuar si ta ruani veten kundër këtij virusi (Përgatiti: Lendi Susuri).

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG