Ndërlidhjet

Shlyejnë Putinin: Aktivistët sulmojnë simbolet e luftës në Serbi


Shlyejnë Putinin: Aktivistët sulmojnë simbolet e luftës në Serbi
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:11 0:00

Aktivistët kundër luftës po i fshijnë simbolet e luftës së Rusisë në Ukrainë, të cilat janë paraqitur nëpër rrugët e qyteteve në Serbi, që në ditët e para të pushtimit. Fasadat ishin dekoruar me murale që paraqisnin Vladimir Putinin, grupe paramilitare ruse, të akuzuara për krime lufte dhe vullnetarë serbë duke luftuar përkrah Rusisë në Ukrainë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG