Ndërlidhjet

Skena kaotike nga aeroporti teksa afganët përpiqen të ikin


Skena kaotike nga aeroporti teksa afganët përpiqen të ikin
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:37 0:00

Disa persona janë mbytur në aeroportin e Kabulit, teksa qindra njerëz janë munduar të futen me forcë në aeroplanë për të ikur nga kryeqyteti afgan, kanë treguar dëshmitarët për agjencinë e lajmeve Reuters. Një dëshmitar ka thënë se ka parë trupat e pesë personave duke u dërguar në një automjet. Një tjetër dëshmitar ka thënë se nuk është e qartë nëse viktimat janë mbytur nga të shtënat me armë apo nga rrëmujat. Trupat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të cilat e menaxhojnë aeroportin, më parë kanë shtënë në ajër për të shpërndarë turmat, ka bërë të ditur një zyrtar amerikan. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG