Ndërlidhjet

Somalezja e parë në Kongresin amerikan


Somalezja e parë në Kongresin amerikan
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Përfaqësuesja e Minesotës Ilhan Omar ka bërë historinë në politikën amerikane, duke u bërë ish-refugjatja e parë dhe gruaja e parë nga Afrika që i bashkohet Dhomës së Përfaqësuesve. Zonja Omar thotë se përdorimi i politikës për të ndikuar pozitivisht dhe për të zgjeruar demokracinë është e rëndësishme për të.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG